O firmie

"Pragniemy zaspokoić potrzeby naszych klientów, zapewniając najlepszej jakości urządzenia i usługi, które wyróżni wysoka jakość, funkcjonalność, niezawodność i nowoczesność, co dostarczy wszystkim klientom spółki maksymalnej satysfakcji z ich użytkowania." Fabryka Maszyn i Urządzeń Przemysłowych “FAMAD” Sp. z o.o. z siedzibą w Paczkowie , chce osiągnąć pozycję lidera w produkcji urządzeń stosowanych w procesie produkcyjnym związanym z technologią klejenia, obróbki i uszlachetniania drewna. Nasze produkty podzielić można na następujące grupy:

  • Maszyny i urządzenia dla przemysłu meblarskiego – stosowane w procesach technologicznych przemysłu meblarskiego, w liniach oklejania, lakierowania, olejowania, woskowania, oraz w transporcie międzyoperacyjnym.
  • Maszyny i urządzenia dla przemysłu drzewnego – przeznaczone dla producentów stolarki budowlanej okienno-drzwiowej, deski podłogowej i parkietu.
  • Transport technologiczny – urządzenia stosowane w mechanizacji prac transportowych oraz automatyzacji operacji załadowczo-rozładunkowych w liniach produkcyjnych.
  • Cylindry hydrauliczne – stosowane w maszynach dla przemysłu budowlanego, rolniczego, samochodowego, drogowego, leśnego i innych.
  • Maszyny i urządzenia na specjalne zamówienie indywidualnych klientów, nadzór nad montażem, serwis i szkolenia personelu inwestora.

Naszymi wiodącymi urządzeniami są:

  • linia do łączenia elementów drewnianych na długość (laureat konkursu „Najlepszy Produkt Opolszczyzny“ oraz złoty medal na Międzynarodowych Targach Poznańskich “Drema“),
  • prasy hydrauliczne do klejenia elementów drewnianych na grubość oraz prasy do klejenia blatów i deski parkietowej,
  • urządzenia służące do automatyzowania procesów technologicznych w produkcji seryjnej.

Wszystkie urządzenia posiadają wymagane przepisami deklaracje zgodności CE i są zgodne z europejską Dyrektywą Maszynową i normami zharmonizowanymi.
Firma FAMAD prowadzi działalność od ponad 65 lat, dotychczasowy rozwój firmy jest możliwy dzięki dobremu zespołowi fachowców, którzy sukces osobisty wiążą z sukcesem firmy. Jesteśmy zadowoleni z naszych dotychczasowych dokonań. Wiemy jednak, że stać nas na więcej i dołożymy usilnych starań do powiększenia naszej oferty spełniającej oczekiwania rynku.


Zrobimy wszystko, aby nasi Klienci kojarzyli firmę FAMAD z nowoczesnością rozwiązań i jakością usług.

Prezes Zarządu
Dyrektor Naczelny
Mieczysław Fluder

FAMAD - Telewizja Opole

FAMAD - Reportaż Drema

Siedziba firmy